In de cabine bij
vrachtwagenchauffeur Marko
Door Evelien Wolting - Collega Marko is op het eerste gezicht een voorbeeld van ruwe bolster, blanke pit! Hij weet van aanpakken maar heeft zijn hart op de goede plek. De juiste balans tussen werk en privé zorgen er voor dat hij al vele jaren met plezier als vrachtwagenchauffeur winkeldistributie rijdt bij Tielbeke.

De tweede helft
Ik heb graag een schone en opgeruimde werkomgeving. Op mooi materiaal moet je zuinig zijn.
Spic en span


Laden voor de tweede rit
Even later heeft Marko de oplegger geladen en zijn we klaar om te vertrekken naar Lelystad, Urk en Dronten.
Onderweg


Liefde voor vrachtwagens
“Mijn oom was vrachtwagenchauffeur en ik mocht vroeger eens met hem meerijden. Superspannend vond ik dat maar ik was ook meteen bij de eerste rit om! Lekker rijden en die vrijheid onderweg maakten mij enthousiast voor dit vak.”
“Ik heb een dochter en een zoon en zij reden van kinds af aan met enige regelmaat met mij mee. Inmiddels is mijn zoon nu ook vrachtwagenchauffeur en stiekem ben ik best wel trots dat hij zo bekwaam zijn vak uitvoert!”
Mijn oom was chauffeur en ik mocht vroeger met hem meerijden. Superspannend vond ik dat maar ik was ook meteen om bij de eerste rit!

De polder in
Het lossen verloopt dan ook vlot. De filiaalmedewerkers bedanken Marko vriendelijk en met enkele karren emballage vervolgen wij onze weg naar het volgende filiaal.

Bak koffie op Urk
Na ook het tweede filiaal in Lelystad te hebben bezocht, rijden we door naar Urk. Hier zijn we ruimschoots op tijd klaar met lossen. Marko geeft dan ook aan dat we hier een bak koffie gaan drinken. In de kantine van de supermarkt worden we vriendelijk ontvangen en mogen wij plaatsnemen om onze koffie te nuttigen. Hier vertelt Marko dat hij heel blij is met zijn werkrooster. “Ik werk standaard vier dagen per week met een vaste vrije dag. Dan ga ik vaak wat leuks ondernemen samen met mijn vrouw. Ook zorgt de planning ervoor dat ik na een werkdag op tijd thuis kan zijn. Zo kan ik het avondeten verzorgen voor mij en mijn gezin. Hierdoor vind ik het ook prima dat ik soms benaderd word om een extra rit te rijden. Een beetje geven en een beetje nemen zorgt voor de juiste balans tussen werk en privé!”
Veilig terug met emballage
Secuur gaat hij nog even met een bezem door de oplegger om deze schoon te maken. “Klaar voor de volgende werkdag!”, zegt Marko en samen lopen we nog na te kletsen over deze werkdag als we richting de parkeerplaats gaan.
Lekker rijden en die vrijheid onderweg, maakten mij enthousiast voor dit vak.